Jaka fryzura na komunię?

Fryzury / wtorek, 16 kwiecień 2013 10:13 / oglądany: 9518
Zainteresował Cię artykuł? Daj mu lajka!
Jaka fryzura na komunię? Jaka fryzura na komunię?

Niedługo Pierwsza Komunia Twojego dziecka, a Ty nie masz pomysłu jak uczesać dziecko w ten wyjątkowy dzień. Zastanawiasz się jaka fryzura komunijna będzie odpowiednia na Pierwszą Komunię dla Twojej córki? Sprawdź nasze porady jak wybrać idealną fryzurę na komunię!

Jakie fryzury na Komunię będą odpowiednie?

Jaka fryzura na komunię
© Worytko Pawel - Fotolia.com

Pierwsza Komunia to wyjątkowy dzień dla dziecka i jego rodziców. Każda mama chce, aby jej dziecko w tym dniu wyglądało odświętnie i wyjątkowo.

Pierwszym krokiem jest wybór komunijnej sukienki. Czasami wszystkie dzieci do komunii przystępują w takich samych strojach, czasem w doborze sukienki mamy większa dowolność. Po wyborze sukienki zaczynamy się zastanawiać jaka fryzura komunijna będzie najlepsza na ten ważny dzień!

Fryzura komunijna powinna być elegancka i praktyczna, powinna być dopasowana do komunijnego stroju. Najpopularniejszą fryzurą komunijną dla dziewczynek są od lat loki. Są efektowne, ale zarazem bardzo dziewczęce. Loki najładniej prezentują się na długich i średnich włosach. Do ich wykonania nie trzeba już używać wałków czy papilotów. Loki można wykonać za pomocą lokówki czy prostownicy. Modne są zarówno grube loki jak i delikatnie zakręcone delikatne fale. Zakręcone włosy można zostawić rozpuszczone, a na czubek głowy nałożyć komunijny wianek. Górną część loków możesz również spiąć w formie półkoku i ozdobić np. pięknym białym filcowym kwiatem.

Doskonałym  pomysłem na komunijną fryzurę jest warkocz, który od kilku sezonów jest niezwykle modną fryzurą. Na komunię możemy zapleść klasycznego francuza i związać go na dole np. białą kokardą. Możemy również stworzyć bardziej efektowne fryzury np. koronę z warkoczy. Warkocze mają również dużą zaletę! Dobrze zapleciony warkocz jest w stanie przetrwać naprawdę wiele i przez cały dzień może wyglądać rewelacyjnie.

Na komunijną fryzurę możemy również wybrać upięcie włosów. Pamiętaj jednak, że nie powinno ono być zbyt ekstrawaganckie. Komunijna fryzura powinna być przede wszystkim dziecięca i skromna, tak aby była spójna z charakterem tego dnia. Odpowiednim upięciem na ten dzień będzie np. kok pączek.

 

Ozdoby komunijnych fryzur

Najpopularniejszą ozdobą komunijnych fryzur jest wianek z mirtu. Klasyczny zielony wianek doskonale komponuje się zwłaszcza z rozpuszczonymi zakręconymi włosami. Komunijną fryzurę można jeszcze ozdobić na wiele innych sposobów. Możesz wybrać ozdobne gumki do włosów, opaski czy spinki.  Zwróć uwagę na ozdoby w białym kolorze, takie jak kwiaty czy kokardki.

 

ifryzjerzy.pl
Autor artykułu:

ifryzjerzy.pl

Skomentuj

2 komentarzy

 • Kasia
  Kasia
  28.04.2013

  ja stawiam na klasykę i zrobię loczki

 • Anna
  Anna
  16.04.2013

  Ja zrobię mojej córce loki. Nie będę szaleć w ten dzień z fryzurą bo w mojej ocenie nie o to w tym chodzi